3d MAX – Banyo tasarımı + RENDER

bathroom design

İş görüşmelerinde modelleme sınavları / Banyo  Tasarım – RENDER (Bathroom design)

3D MAX kullanarak bütün çizgileriyle bire bir çizdiğim banyo tasarımını sizinle paylaşmak istedim. Sahneyi önceden ayarladığım için çizimi yapmam ve render almam sadece 1 günümü aldı.

iş görüşmelerinde istedikleri çizimler veya tasarımlar hakkında yaşadığım deneyimi sizinle paylaşmak istedim.

Çoğu şirket işe alım yapmadan önce deneme çizimleri yaptırarak kendini garantiye alır.  Test olarak da düşünebilirsiniz. Sizin değerinizi ölçerek vereceği maaşı hak ediyor musunuz? açık olan pozisyonu kapatabilir misiniz? Bütün bu soruları kendince yanıtlayabilmek için bu tarz sınavlara başvurulur. Üçüncü veya dördüncü görüşmede tabi kide önceden haber verilerek yapılır.  Sizin başarınızı yüksek tutabilmeniz için yapmanız gereken: karşı tarafın beklentilerini tam olarak karşılayabilmeniz için sınavda ne modellemeniz gerektiğini tam olarak öğrenmeniz ve hazırlık yapmanızdır. Render istediklerinde mutlaka öncceden bir sahne hazırlamalısınız ve dekorasyonu tamamlayıcı ek figüranlar bulundurmalısınız. örneğin; iş başvurusunda bulunduğum bu şirket banyo mobilyası üretimi yapmakta olduğu için önceden banyo sahnesi hazırlayarak alt yapıyı oluşturdum ve sınav esnasında modellemeye ayırdığım zamanım çok daha fazla oldu.

Eğer tasarımla alakalı bir işe giriyorsanız ve sizi hiç sınava tabi tutmadıysalar bunun tek cevabı sizin branşınızda sizi sınav yapabilecek birinin olmamasıdır. Bu da çalışma hayatınızın sakin ve stressiz geçeceğine bir kanıttır ;) başarılar dilerim.

Banyo tasarımını veya sahneyi kullanmak isterseniz aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.