Ambalaj Dizaynı Örneği

ambalaj_dizaynar.com

Ambalaj Tasarımı Örneği - Vektörel

Kriterlerimize göre bir parfüm firması için ambalaj örneği. Üretim tekniğine uygun önce teknik olarak çizilmeli ve sonrasında grafik bölümünde tercih edilen baskı tekniğine uygun tasarlanmalıdır.

Kriter 1: Ambalajın dikkat çekici olması gerekir, ürünün grafik anlatımı güçlü ve kaliteli olmalıdır. Bayanlara yönelik bir grafik çalışma yaptım. Çiçek kokusunu içeren bir parfümü en kısa yoldan çiçek desenleri ile anlatabileceğimizi düşündüm.

Parfüm Ambalajı-kutu (jpg)

Parfüm Ambalajı-kutu (jpg)

Kriter 2: Ambalaj tasarımında dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör, ürünün yaşam ömrünün arttırılmasıdır. Hem çevre dostu olduğundan hem de daha sağlıklı olduğu için kağıt-karton malzeme kullanmayı öneriyorum.

Kriter 3: Ambalaj yüzeyinde  açıklayıcı yazı ve piktogramlar bulunmalıdır. Piktografi (Piktogram); temsili ve grafiksel çizimler şeklinde kullanılan bir anlatım biçimidir. Piktogramlar hakkında ayrıntılı bilgi için:   Piktogram nedir?  Parfümün içeriğine ve nasıl koktuğuna dair kısa kısa, üç dört dilde  açıklamalara yer verdim.

Bu tasarımı coreldraw aracılığı ile yaptım , vektörel çizimlerimden daha detaylı inceleyebilirsiniz. Vektörel Ambalaj Dizaynı İndir

Bir Cevap Yazın