Ambalaj Tasarımı – Vektörel

ambalaj (2)

Pastanelerin kullanabileceği, dilim pastalar için,

kekler ve kuru pastalar için lezzeti kutunun dışından hissedilen üçgen şeklinde bir ambalaj tasarımı oldu. Üretim tekniğine uygun önce teknik çizimlerini hazırlamalıyız ve sonrasında grafik bölümünde tercih edilen baskı tekniğine uygun içeriğini anımsatan bir tasarım yapmalıyız.

Kaliteli bir sonuç için ambalaj dizaynı kriterlerimizi sırasıylı yerine getirmeliyiz.

Kriter 1: Ürünün grafik anlatımı kaliteli ve kolay anlaşılabilir olmalıdır. Pasta dilimi kutusu için vektörel olarak çizilmiş minik çilekler kullandım. Tatlı ve şekeri anımsatan toz pembe bir renk seçtim. Tabi ki isteğe bağlı bir çok renk ve meyve kullanılabilir. Örneğin muzlu bir pasta için çok açık tonlarda sarı kullanılabilir.

Çilekli  dilim pasta ambalajı (jpg)

Çilekli dilim pasta ambalajı (jpg)

Kriter 2: Hem çevre dostu olduğundan hem de daha sağlıklı olduğu için kağıt-karton malzeme kullanmayı öneriyorum. Ambalaj tasarımında dikkat  faktörlerden biri de ürünün yaşam ömrünün arttırılmasıdır.

Kriter 3: Ambalaj yüzeyinde  açıklayıcı yazılar, piktogramlar ve son kullanma-üretim tarihleri bulunmalıdır. Piktografi (Piktogram); temsili ve grafiksel çizimler şeklinde kullanılan bir tür anlatım biçimidir. Piktogramlar hakkında ayrıntılı bilgi için:Piktografi Nedir?

Bu tasarımı coreldraw aracılığı ile yaptım , vektörel çizimlerimden daha detaylı inceleyebilir ödevlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Vektörel Pasta Ambalajı İndir Sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim…

Bir Cevap Yazın