Neden SolidWorks?

dizaynar-gemi (1)

Neden SolidWorks’ü tercih etmelisiniz?

SolidWorks şu anda ki CAD programları arasında kullanımı en kolay olandır. Özellikleri ve alternatifleri ile kafa karıştırıcı görünsede, bütün bu özellikler bir adım daha kolaylık ve pratik çözümler sağlar.

Ayrıca bünyesindeki ‘’Hole wizard” (delik sihirbazı ) ile metrik veya inch, havşalı veya faturalı tüm delikleri oluşturarak montaj ve tasarımda hızlılığı sağlar.

Yine montajlara hareket verebilir, bu hareketlere çarpma kontrolü ‘’Collision Detection” yapılabilir, böylece tasarlanmış parçanın prototip maliyeti sıfıra indirilmiş olur. Tüm bu işlemler sonucu oluşturulan dosyaların büyüklükleri diğer programlara nazaran çok daha az yer kaplamakta ve açılım işlem zamanları çok kısa sürede olmaktadır.

Tasarımlarda foto gerçekçi görüntüler oluşturulabilir ve animasyonlar yapılabilir. Ayrıca SolidWorks bir çok çözüm olanağına sahiptir. Bir kaç örnek vermek gerekirse ; CAMWorks ile parça veya kalıbın takım yolları çıkarabilir, COSMOS/Works ile mukavemet analizleri yapılabilir, ToolBox ile standart makine ve kalıp elamanları kullanılabilir.

Sonuç olarak SolidWorks 3 boyutlu tasarım için ideal çözümdür.

Bir Cevap Yazın