SolidWorks Data Aktarımı

dizaynar-stant (4)

SolidWorks mevcut CAD yatırımlarını korumak üzere,

hemen hemen pazardaki tüm mekanik CAD ürünleri için data aktarım modüllerini birlikte verir. Aşağıdaki formatlarda CAD datası uzantılarını okuması mümkündür: IGES ,SAT, DXF, STL, DWG, VDA, SAT, PARASOLID, Photoworks

SolidWorks ile çizilen 3 boyutlu ürünlerin, montajların FotoRealistik görüntülerini elde etmek için kullanılan bir modüldür. Presentasyonlara, tekliflere eklenebilecek bu görüntüler ürünlerin daha iyi sunulmasını sağlayacaktır.
Featureworks

Standart data çeviricileri ile gelen bilgiler parçayı parametrik şekilde kullanılmasını sağlayamaz. Parametreler çizilen CAD sisteminden bir diğerine geçirilemez. Bu yüzden parça üzerinde “şöyle nasıl olurdu?” sorusu için değişiklikler yapmak pek kolay olmaz. Bunun yapılabilmesi için parçanın tekrardan yapılandırılması, transferde kaybedilen bilgilerin bir sistem, bir algoritma ile tekrardan oluşturulması gerekir. İşte FeatureWorks bu işlemi yapar. Dışardan gelen CAD datasını analiz eder ve parçayı extrude, revolve, cut, fillet işlemlerinden oluşan bir yapı ile oluşturur.
Solidworks Animator

SolidWorks Animator, SolidWorks’ e entegre edilmiş, SolidWorks’un içinde çalışan bir animasyon programıdır. Dosya transferi veya dosya dönüşümüne gerek yoktur. Hızlı ve kolayca SolidWorks ortamında animasyonlar oluşturur.
Bunlar; dinamik olarak montaj hareketi, montajları açma veya kapama animasyonları ve döndürülebilir animasyonlar olabilir. Bu animasyonlar istenirse AVI formatında kaydedilebilir. Böylece Windows yüklü her bilgisayarda seyredilebilir.

Bir Cevap Yazın